OD BIEGACZA DLA BIEGACZY – LITERATURA FACHOWA DLA BIEGAJĄCYCH

Założyłeś(aś) swoje nowe buty do biegania, włączyłeś(aś) stoper z pulsometrem, jesteś gotowy(a) do swojego pierwszego treningu i nagle w głowie pojawia się pytanie:
 ”No dobrze, ale jak mam biec szybko czy wolno, długo czy krótko, a może na początek maszerować”?

Odpowiedź na to, i na wiele innych pytań, znajdziesz w książce Jerzego Skarżyńskiego pt.: „BIEGIEM PRZEZ ŻYCIE”. Książka od biegacza – dla biegaczy w której, znajdziemy wiele informacji na temat jak zacząć biegać, środków treningowych, odżywiania  czy fizjologii w bieganiu.

Jerzy Skarzyński, czołowy polski maratończyk lat 80-tych, w sposób przystępny przekazał wiedzę nt. biegania, przez co ksiażka może służyć jako źródło informacji dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych biegaczy.

Druga książka tego autora pt.”MARATON”, dedykowana jest osobom, które chcą zmierzyć sie z dystansem maratońskim. Przygotowana została z myślą o osobach, które pierwszy raz chcą przebiec 42,195 m, a także dla biegaczy mających już takie doświadczenie, a chcących przekraczać kolejne bariery.

Ważne jest to, aby zacząć od książki „BIEGIEM PRZEZ ŻYCIE”, a następnie przeczytać „MARATON”. Dlaczego? W książce „MARATON” znajdziemy takie skróty jak OWB,WB2 czy BNP, które na początku mogą być niezrozumiałe, a rozwinięcie tych skrótów i opis znajdziemy własnie w pozycji „BIEGIEM PRZEZ ŻYCIE”.

Osobiście lektura tych książek bardzo mi pomogła, uporządkowała trening, pokazała jak trenować, na co zwracać uwagę itd. Oczywiście efekty nie pojawiły się od razu, wymagało to cierpliwości, ale gdy już się pojawiły, wbiegałem na metę z myślą TO DZIAŁA.

Trzymam za WAS kciuki

Marek

Nie ma jeszcze żadnego komentarza.

Zostaw komentarz